Problem Z Szybką Zmianą Chwytów Gitarowych

Jednym z większych problemów osób, które uczą się grać na gitarze klasycznej lub akustycznej jest to, że nie potrafią one płynnie zmieniać chwytów gitarowych, co powoduje, że nie są w stanie zagrać piosenki w taki sposób, jaki tego chcą. Jest jednak na to prosta recepta.

Kluczem do szybkiej zmiany chwytu gitarowego jest jak najmniejsze przemieszczenie każdego palca. Jeżeli jakiś palec ma zostać na jakiejś strunie w następnym chwycie gitarowym, nie odkładajmy tego palca od niej, pozostawmy go na niej. Nawet jeżeli na tej strunie mamy go przemieścić na jakiś próg, to dużo lepiej i szybciej nam pójdzie, jeżeli przesuniemy go po prostu po strunie na odpowiedni próg, nie odrywając go od tej struny.

Reguła odnośnie innych palców brzmi następująco – nigdy nie odrywaj wszystkich palców od wszystkich strun i nie łap następnego chwytu na nowo, tylko staraj się, aby każdy palec po opuszczeniu struny trafił najkrótszą drogą na miejsce, na którym ma się znaleźć.

Przykłady, jak płynnie zmieniać chwyty zobaczysz, zapisując się na mój darmowy kurs gry na gitarze.

Pozostaje mi tylko życzyć Tobie powodzenia i tego, żeby nie bolały Cię palce. Pamiętaj kluczem do zagrania jakiejś piosenki na gitarze jest prawie zawsze trening.

This entry was posted in Bez kategorii, Styl gry and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>