Nauka gry na gitarze

W poniższym wpisie odpowiem Ci na podstawowe pytania, które często zadają początkujący gitarzyści lub też osoby, które dopiero myślą o czynności jaką jest nauka gry na gitarze klasycznej. Będą to między innymi: czy ja mogę zostać gitarzystą, jak trzymać gitarę, jaką gitarę powinien wybrać początkujący?

Czy ja mogę zostać gitarzystą?

Tak! Ty też możesz zostać gitarzystą. Nie jest to jakaś tajemna i strasznie trudna czynność, która jest zarezerwowana dla nielicznych. Przyda Ci się z pewnością dobre poczucie rytmu i słuch muzyczny. O ile poczucie rytmu można sobie wyrobić, dużo gorzej będzie ze słuchem muzycznym, ale do grania prostych piosenek nie jest to konieczne.

Jaką gitarę powinien wybrać początkujący gitarzysta?

Początkujący gitarzysta powinien wybrać gitarę klasyczną, czyli taką, która ma założone struny nylonowe. Struny te są dużo bardziej miękkie niż struny metalowe, które mają gitary akustyczne, elektryczne. Spowoduje to, że palce będą Cię dużo mniej boleć, a uwierz mi, że na początku tak będzie.

Jak trzymać gitarę

Jeżeli jesteś osobą praworęczną gitarę chwyć tak, aby jej gry był po stronie Twojej lewej ręki, a pudło rezonansowe bliżej Twojej prawej ręki (jeżeli jesteś osobą leworęczną, postąp odwrotnie – tyle, że powinieneś wtedy przełożyć struny na odwrót). Gitarę trzymaj  równolegle do Twojej wyprostowanej sylwetki i prostopadle do ziemi.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój darmowy kurs gry na gitarze.
Grzegorz Zuber

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>