Jakie Piosenki Może zagrać początkujący

Piosenką, która poleciłbym ćwiczyć na samym początku jest intro i motyw przewodni Smoke on the water zespołu Deep Purple. Jest to prosta piosenka, która z pewnością zmotywuje Cię do dalszej nauki gry na gitarze klasycznej, jak i akustycznej. Wszystkich wymienionych piosenek nauczysz się jeśli zostawisz swojego maila na tej stronie, aby uczestniczyć w kursie o nazwie darmowy kurs gry na gitarze.

Inną piosenką bardzo łatwą do zagrania, której możesz nauczyć się wchodząc na stronę mojego darmowego kursu gry na gitarze: http://www.GrajGitaro.pl jest z pewnością, Kult – Gdy nie ma dzieci. Możesz zagrać ją używając prostego bicia gitarowego – na 3/4. Innymi piosenkami, których również nauczyć się grać na powyższym kursie są: Kult – Arahja oraz Myslovitz – Peggy Brown. Pierwszą z nich gra się używając bicia na 4/4, drugą z nich lekko zmodyfikowanego bicia na 3/4.

Prostymi do zagrania piosenkami są również piosenki: Kult – Lewe Loff i Wilki – Baśka.

Powyżej wymieniłem najprostsze piosenki, które możesz zagrać bez używania chwytów Barre – tak zwanych barowych. Polecam je trenować na początku – zyskasz wtedy szybciej motywację do ćwiczenia innych piosenek.

This entry was posted in Bez kategorii, Styl gry and tagged , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Jakie Piosenki Może zagrać początkujący

 1. Ja zaczynałem od Dżemu – Whysky, prosty kawałek. Także gram na gitarze. Życzę sukcesów i czasem na pewno wpadnę na bloga.

 2. Kuba says:

  Nie zgodzę się z tą propozycją jak to nazwałeś łatwych piosenek.
  Dzieci to za szybka piosenka na pierwszą i ludzie mogą się bardzo zniechęcić ćwicząc tylko jedną piosenkę bez końca ale pracując nad jej tempem.
  Moje propozycje melodyjnych piosenek, które brzmią już po paru minutach grania to Zoombie, Zegarmistrz, Arahja z rzeczy granych akordami choć z arpeggio też brzmią. Jeżeli ktoś chce pograć dźwiękami proponuje odę do radości, wlazł kotek na płotek, morskie opowieści lub „Fur Elise”.
  Pozdrawiam

 3. GrajGitaroPL says:

  Wymienione przeze mnie piosenki są takimi, które sporo osób zna i chętnie zaśpiewa, bo właśnie myślę, że takie są najbardziej atrakcyjne do ćwiczenia na początku. Wiadomo, że nie od razu zagramy je w dużym tempie, ale wiem, że sporo osób chętnie będzie je ćwiczyć ponieważ będzie mogło te piosenki pośpiewać ze znajomymi.

  Piosenki, które ty podałeś (oprócz Arahji, którą sam podałem ww wpisie) są rzeczywiście łatwe do zagrania, ale tej możliwości nie mają.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>